Audiobooki - czym są?

Literatura to jedno z najpiękniejszych hobby. Miłośnicy czytania książek potrafią spędzić każdą wolną chwilę nad stronicami, wciągając się coraz bardziej w opowiadaną przez narratora historię i kreowany przez niego świat.

Niestety, codzienne obowiązki, szkoła, praca, zajęcia domowe, nierzadko znacznie ograniczają możliwość zatopienia się w lekturze i w efekcie, nie czytamy, tyle, ile chcielibyśmy. Jest na to jednak metoda.

Audiobooki to alternatywa, dla tych, którzy nie potrafią żyć bez literackich historii, a którym brakuje czasu, na ich czytanie. Audiobook to głosowy zapis tekstu literackiego, książka mówiona, a więc tekst literacki czytany przez lektora. Zapisywane są one najczęściej na płytach CD, w postaci audio lub mp3.

Audiobooki umożliwiają odsłuch tekstu w każdym momencie i sytuacji. "Czytelnik" zyskuje możliwość łączenia wykonywania codziennych obowiązków, z poznawaniem pasjonujących fabuł. Audiobooka można odtwarzać podczas zmywania naczyń, sprzątania itp. Dzięki temu, codzienne obowiązki nie muszą pozbawiać nas z chłonięcia ulubionej literatury.