Bestsellery książkowe ostatnich lat

2020-08-19
Książki wciąż cieszą się ogromną popularnością, a najpopularniejsze tytuły sprzedają się w milionowych nakładach. Które pozycje w ciągu ostatniej dekady zjednały sobie największe grono czytelników. Poniżej prezentowane są właśnie te książki!

1. "Trylogia Greya", E.L. James

Kolejne trzy części sławetnej trylogii Greya to najlepiej sprzedające się książki ostatniej dekady. Liczba sprzedanych egzemplarzy wyniosła aż 35 milionów! Te liczby naprawdę działają na wyobraźnię i pozwalają oszacować ogromny majątek, jaki przyniosły bestsellery książkowe autorce powieści.

2. "Igrzyska śmierci", Suzanne Collins

Ta młodzieżowa książka opowiada o przygodach młodej Katniss Everdeen, która ofiaruje swój udział w okrutnych igrzyskach, aby uratować swoją siostrę. Alternatywny świat został podzielony na dystrykty, a biedna ludność trzymana jest w ryzach właśnie za pomocą igrzysk. Do tej pory sprzedano 8,7 milionów egzemplarzy tej powieści.

3. "Służące", Kathryn Stockett

Ta powieść przedstawia losy czarnoskórych kobiet w Ameryce, które muszą walczyć z przeciwnościami losu, które wynikają z segregacji rasowej. Polityka apartheidy wciąż pozostawia swoje piętno na obliczu dzisiejszej Ameryki, dlatego warto zapoznać się z tą lekturą. Bestseller sprzedano w nakładzie blisko 8,7 miliona.

4. "Zaginiona dziewczyna", Gillian Flynn

Trzymający w napięciu thriller odkrywa przed czytelnikiem historię kobiety, która postanawia porzucić swojego męża, kiedy odkrywa, że ten ma romans. Kobieta odchodzi jednak bez słowa i bez śladu, pozorując jednocześnie swoje własne morderstwo. Ten książkowy bestseller zyskał 8,1 miliona czytelników.