Rozwój osobisty, a książki

2017-06-22

Każdy wie, że człowiek ma w sobie silnie zakorzenioną potrzebę samorealizacji. Oznacza to dążenie do założonych sobie celów i ciągłe wyznaczanie nowych. Jednak w życiu każdego z nas nadchodzi czasem moment zniechęcenia, kiedy marzenia wydają się nierealne do spełnienia i wyraźnie brakuje sił na jakiekolwiek działanie.

Książki zachęcające do działania

Dlatego tak wielką popularnością cieszą się książki motywacyjne. W dużym uproszczeniu mówiąc, są to poradniki, które wskazują czytelnikowi sposób postępowania. Książki motywacyjne obejmują wiele dziedzin życia - jedne mogą dotyczyć osiągnięcia wymarzonej sylwetki, inne sposobu zdobycia upragnionej pracy, kolejne znowu - bycia szczęśliwym.

Jak wybierać książki motywacyjne?

Przede wszystkim, trzeba się upewnić, że upatrzona książka została napisana przez profesjonalistę. Bo książki obecnie piszą wszyscy, jednak nie każda niesie ze sobą wartość merytoryczną. Zdecydowanie lepiej wyjdziemy na zakupie książki autorstwa uznanego psychologa czy trenera personalnego, niż kolejnego pseudocelebryty.

Ludzie wciąż spierają się co do skuteczności działania książek motywacyjnych. Niektórzy twierdzą, że te całkiem odmieniły ich życie, inni z kolei upierają się, że są to pozycje z góry nastawione wyłącznie na szybki zarobek. Decyzję należy pozostawić czytelnikowi, który sam zdecyduje, którą z pozycji motywacyjnych umieści w swojej domowej biblioteczce.