Najchętniej czytane książki przez młodzież

2016-09-05

Czytanie książek rozwija nie tylko wyobraźnię, ale poszerza również zasób słów, dlatego niezwykle istotne jest to, aby już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do czytania. Oczywiście uczęszczając do szkoły, dziecko zobligowane jest to czytania lektur, jednak to zbyt mało. W wolnych chwilach, zamiast grać w gry, warto przeczytać dobrą książkę jednak na co się zdecydować? Jakie obecnie książki są najchętniej czytane przez młodzież?

Fantasy/Science Fiction

Książki z serii fantasy cieszą się wśród młodzieży największą popularnością. W ciągu ostatnich kilku lat za sprawą Harrego Pottera sprzedaż tego rodzaju książek wzrosła znacząco, ponieważ coraz większa liczba młodych osób zaczęła interesować się taką właśnie kategorią książek.

Wampiry/duchy/magi

Jeśli chodzi o informacje z księgarni internetowej legolas.pl - książki dla młodzieży to z tej właśnie kategorii zdecydowana większość młodych czytelników zdecydowała się w ostatnim czasie na przeczytanie sagi Zmierzch, która okazała się prawdziwym hitem na podstawie której został nawet nakręcony film. Pomimo tego, iż książki takiego rodzaju opowiadają o niestworzonych rzeczach, to warto je czytać, ponieważ można w ten sposób pobudzić swoją wyobraźnię, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne.